22 88 75 79

اختلالات اسهالی – کلینیک شبانه روزی تخصصی و فوق تخصص کودکان پگاه – دکتر رویا تاسی متخصص اطفال

اختلالات اسهالی – کلینیک شبانه روزی تخصصی و فوق تخصص کودکان پگاه – دکتر رویا تاسی متخصص اطفال

 

 

 

اختلالات اسهالی
بخش عمده ای از علل مرگ کودکان در سراسر جهان است. در سال های اخیر در کل جهان به علت بهبود کنترل اسهال و بهبود تغذیه شیرخواران و کودکان و واکسیناسیون پیشگیرانه روتاویروسی ( دربرخی از کشور ها) مرگ ناشی از اسهال کاهش یافته است
این اقدامات شامل مایع درمانی خوراکی خانگی ، بیمارستانی و بهبود تغذیه کودکان اسهالی است.

عوارض:

بیشتر عوارض گاستروانتریت ( اسهال های عفونی) مربوط به تاخیر در تشخیص و در شروع درمان مناسب است. بدون مایع درمانی مناسب بسیاری از کودکان مبتلا به اسهال حاد دچار کم آبی و عوارض آن می شوند.
این عوارض در شیرخواران و کودکان کوچک ممکن است کشنده باشد . درضمن درمان نامناسب میتواند باعث طولانی شدن اسهال و کمبود ریز مغذی ها مثل ( آهن ، روی، ویتامین A) شود.

تشخیص :
تشخیص بر اساس علائم بالینی است و شدت آن باید به سرعت ارزیابی شود ودر صورت لزوم از اقدامات آزمایشگاهی مناسب نیز استفاده شود.

دکتر تاسی
منبع nelson 2016

 

 

 

 

 

 

کلینیک شبانه روزی تخصصی و فوق تخصص کودکان پگاه
درمانگاه شبانه روزی پگاه در سال ۱۳۸۶ توسط جمعی از متخصصین و اساتید دانشگاه با هدف پیشگیری و درمان بیماریها، بویژه در گروه سنی کودکان شروع به کار نمود.

این درمانگاه دارای ۶ طبقه و هزار متر زیربنا می باشد و از بخشهای مختلف تخصصی و فوق تخصصی، پاراکلینیک، رادیولوژی، دندانپزشکی، آزمایشگاه و غیره تشکیل شده است.

قریب به ۴۰ درمانگر و پزشک متخصص و فوق تخصص در این مجموعه در حال فعالیت می باشند.

آدرس کلینیک: خیابان شریعتی – بالاتر از پل سیدخندان – خیابان خواجه عبدالله انصاری نبش کوچه هجدهم – درمانگاه شبانه روزی پگاه
درمانگاه شبانه روزی تخصصی کودکان پگاه – رسالت – پل سید خندان – خ شریعتی – خواجه عبدالله انصاری – مجیدیه – کلینیک تخصصی کودکان – سهروردی – عباس آباد- سبلان – هفت حوض