021-72015

از این سه عادت که نیروی شما را هدر می دهد، دوری کنید

خیلی به خود سخت نگیرید. داشتن توقعات بالا  از خویش یک چیز است، اما توقعات بی منطق و بی دلیل امر دیگری است. با همه مسئولیت و تعهداتی که دارید گاهی شاید احساس کنید که باید از همه سرتر بوده و دارایی بیشتری داشته باشید. زمانی که نمی توانید به خواسته های خود برسید (در واقع هیچ کس نمی تواند برسد)، به جای اینکه حد و حدود خودتان را بدانید، بیشتر به خود سخت می گیرید.اگر آرام آرام به تکمیل زندگی تان بپردازید، نیروی خود را حفظ کرده و سالم تر خواهید بود و از تلاش خود نتیجه ای بهتر و بیشتر خواهید گرفت.

شیطان صفتی های خود را بپذیرید. شاید بیشتر مواقع، احساس حسادت خودخواهی، یا عصابنیت می کنید؛ خب که چی؟ دستتان را بالا برده و مچ خود  را بگیرید! این احساسات و عواطف گذرا هستند و خود حقیقی شما نیستند؛ اما چیزی در این میان وجود دارد که مانع از شناخت خودتان شده و باعث می شود که همواره انسان خوبی نباشید. داشتن احساسات بد اشکالی ندارد و همچنین بیرون ریختن آن ها نیز سبب می شود تا عواطف منفی انباشته شده در درونتان آشکار شود و وانمود کنید که دیگر از آن احساسات منفی رها شده اید، اما تلاش کنید دلیل این احساسات منفی را پیدا کرده و ریشه یابی کنید.بیشتر، ریشه این پلیدی ها در «ترس» ها نهفته است.

بکوشید از انتقاد کردن و قضاوت دیگران پرهیز کنید. به راحتی می توانیم غیبت کردن و انتقاد را کنار بگذاریم. از این کار دست بکشید! همین طور تصمیم بگیرید که دیگر در مورد هیچ کس غیبت نکرده و کلام نامربوطی نزنید.اینن حرکت مجب افزایش نیرو در جسمتان می شود. به طور کل تصمیم بگیرید فردی مثبت اندیش بوده و برای همه دوست داشتنی باشد. یادتان باشد زمانی که به بدی از دیگران یاد می کنید، بازتاب آن به خودتان برمیگردد،نه به آن شخص!

به موسیقی آرامی که استرس را می کاهد گوش دهید
زمانی که موسیقی گوش می کنید، تأثیر فوق العاده ای روی بدن شما دارد. آهنگ هایی با ریتم تند به شما نیرو می دهد، قلبتان سریع تر می زند و فشار خونتان بالا می رود. موسیقی آرام، سبب آرامش و رفع استرس و اضطراب شما شده و افسردگی را کاهش می دهد، قلبتان آرام می زند و فشار خونتان تنظیم می شود.همچنین هورمون های استرس هم به طور منظم کار می کنند و حالت روحی شما متعالی می شود.

چند سفارش برای موسیقی:
توجه داشته باشید که موسیقی هایی که در سوپر مارکت ها، بوتیک ها و مغازه ها پخش می شود احساسات شما را برای خرید بر می انگیزد!
پس از یک روز کاری،گوش کردن به موسیقی کلاسیک، آرامش روحی و جسمی شما را افزایش می دهد.
اگر خوابتان سبک است، صدایی آرامبخش به شما کمک می کند تا صداهای گوناگون پیرامونتان را نشنیده بگیرید.
اگر به خوابیدن نیاز دارید، تلاش کنید به موسیقی کلاسیک یا صداهای طبیعت مانند صدای جریان آب، صدای امواج دریا،اقیانوس و باران گوش کنید.