021-72015

آنچه در مورد تغذیۀ صحیح باید بدانیم + فیلم

باید توجه کنید که تغذیۀ صحیح، علاوه بر تضمین سلامت جسمی افراد در سلامت اجتماعی و روانی افراد قطعاً تأثیر‌گذار است و باعث می‌شود افراد بتوانند هم سلامت جسمی خوبی داشته باشند هم توان ذهنی بالاتری داشته باشند و بهتر بتوانند با محیط اطرافشان ارتباط داشته باشند.
دکتر یاسمن آلتوتاج متخصص تغذیه و رژیم درمانی درمانگاه پگاه :  تغذیه تمام سنین را دربر‌می‌گیرد و بهتر است که افراد، از کودکی تحت نظر متخصصان تغذیه باشند، کودکان باید وضعیت تغذیۀ آنها از طریق آزمایشات خون و داده‌های تن‌سنجی، مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.
اگر کودک دچار سوء‌تغذیه باشد، چه در زمینۀ درشت‌مغذی‌ها و چه در زمینۀ ریز‌مغذی‌ها باید برای کودک برنامۀ غذایی صحیح درنظر گرفت و اگر کودک نیاز به مکمل غذایی خاصی داشته باشد، آن مکمل غذایی خاص را از سنین کودکی دریافت کند و یک تغذیۀ صحیح باعث می‌شود افراد فعالیت بدنی بهتری مخصوصاً در کودکی داشته باشند و توان ذهنی و تحصیلی کودک بالاتر می‌رود و افراد موفق‌تری در جامعه می‌باشند.
همچنین تغذیۀ صحیح در هر سنی چه در کودکی چه در بزرگسالی می‌تواند از بیماری‌های مزمن جلوگیری کند مثل دیابت، فشارخون، بیماری‌های استخوانی و انواع سرطان‌ها، که بهتر است تمام افراد زیر نظر متخصص تغذیه باشند.
 فرد بزرگسال باید به متخصص تغذیه مراجعه کند و وضعیت فعلیش ارزیابی شود و بعد از ارزیابی وضعیتش اگر بیماری خاصی دارد، رژیم تخصصی آن بیماری را دریافت کند و اگر از سلامتی برخوردار است یک رژیم پیشگیری از بیماری‌ها برایش لحاظ شود و یک رژیم ثبات شرایط فعلی لحاظ شود.
از نظر وزنی و داده‌های تن‌سنجی باید کنترل شوند که اگر دچار کاهش و یا افزایش  وزن هستند، برنامۀ غذایی صحیح در اختیارشان قرار داده شود.
 ویدئو گفتگو با  دکتر یاسمن آلتون تاج متخصص تغذیه و رژیم درمانی درمانگاه پگاه  را در ادامه ببینید:

کلینک شبانه روزی تخصصی و فوق تخصص کودکان پگاه
درمانگاه شبانه روزی پگاه در سال ۱۳۸۶ توسط جمعی از متخصصین و اساتید دانشگاه با هدف پیشگیری و درمان بیماریها، بویژه در گروه سنی کودکان شروع به کار نمود.

این درمانگاه دارای ۶ طبقه و هزار متر زیربنا می باشد و از بخشهای مختلف تخصصی و فوق تخصصی، پاراکلینیک، رادیولوژی، دندانپزشکی، آزمایشگاه و غیره تشکیل شده است.

قریب به ۴۰ درمانگر و پزشک متخصص و فوق تخصص در این مجموعه در حال فعالیت می باشند.

آدرس کلینیک: خیابان شریعتی – بالاتر از پل سیدخندان – خیابان خواجه عبدالله انصاری نبش کوچه هجدهم – درمانگاه شبانه روزی پگاه