یک درمانگاه مجهز کودکان باید چه امکاناتی داشته باشد؟ دکتر پریسا ضیغمی+ فیلم

حضور ۲۴ ساعته متخصص اطفال یکی از ویژگی های ضروری یک درمانگاه کودک بوده که مجموعه کودکان پگاه اولین مرکز در این زمینه برای ارائه این خدمت در کشور بوده است.

درمانگاه شبانه روزی کودکان پگاه ده سال است که مشغول به کار بوده و در آن متخصص اطفال به صورت ۲۴ ساعته حضور دارد.

در این مجموعه آزمایشگاه مسلط برای رگ گیری خون کودکان، بخش رادیولوژی مسلط در زمینه تخصصی کودکان ، کار درمانی، گفتار درمانی ، شنوایی سنجی وجود دارد

فوق تخصص های مهم و برجسته در زمینه کودکان مانند فوق تخصص اعصاب و نورولوژی کودکان و فوق تخصص قلب کودکان، اکوکاردیوگرافی، نوار قلب و نواز مغز جزو دیگر اجزایی هستند که در این مجموعه حضور دارند.

دکتر ضیغمی افزود: روانشناسی کودک، روانپزشکی کودک، تغذیه، به همراه ارائه خدمات به کودکان ناتوان مانند فلج مغزی و اوتیسم از دیگر ویژگی های این مجموعه است.

مدتی است که جهت رفاه حال والدین محترم، بخش های بزرگسال این مجموعه نیز راه اندازی شده است و به عنوان نمونه در زمینه داندانپزشکی که سالها است این مجموعه با گرایش کودک با کادر مجرب فعال بوده، اکنون و طی چند ماه گذشته قسمت بزرگسالان آن نیز فعال شده است.

درمانگاه شبانه روزی کودکان پگاه اولین مرکزی بوده که به صورت ۲۴ ساعته حضور متخصص اطفال را داشته و اقدامات این مجموعه بیشتر جنبه خدمات رسانی و معنوی دارد که امیداوریم با تلاش روز افزون تمامی کارکنان این روال حفظ شود.